• Čeština
  • English
  • Español
Profesionální průvodce
Marek Aschermann, DiS.
/Profesionálním průvodcem od roku 1999/

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 3146 v souboru /var/www/dynamichosts/kenpa.cz/mara.dev/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 113 v souboru /var/www/dynamichosts/kenpa.cz/mara.dev/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Zájezd č. 68 Neznámá Kolumbie 2

Magická a nádherná Kolumbie. Kordliéry, fantastické Muzeum zlata v Bogotě, tajemná řeka Caňo Cristales obklopená džunglí, koloniální perla karibiku - Cartagena, ostrůvky v karibiku Las Islas del Rosario, poloostrov La Guajira s indiánskými obyvateli Wayů,

fantastická kolumbijská káva a lahodný třtinový rum, čerstké krevety
a humři, karibské opuštěné bílé pláže a země ve které se říká že El unico riesgo es q...uno quiera quedarse. Jediné riziko které Vám při návštěvě Kolumbie opravdu dnes hrozí je...že budete chtít již zůstat :).

Termín:  15 květen - 5 prosinec - tento termín je stanoven z důvodu stavu vody v Cano Cristales!
Minimální počet účastníků: 5
Doba zájezdu: 27 dní 

 

1 den Praha - Bogotá - Přelet z Prahy do Bogoty. Ubytování ve čtvrti La Candelaria. Večeře v místní restauraci a odpočinek.

2 den - Bogotá.  prohlídka města, La Candelaria, muzeum zlata - je to pravděpodobně nejkvalitnější muzeum zlata na světě! Návštěva muzea Fernanda Bottera a vyjíždka na Monserrate do 4.100 m n.m. Vyhlídka na celou Bogotu. Večeře v místní restauraci.

3 den Bogotá - Villavicencio. Klimatizovanými dodávkami přejezd do Villavicencio. Ubytování v místním hotelu, bazén, prohlídka města a relax

4 den Villavicencio - La Macarena. Přelet do městečka Macarena. Ubytování v mísním hotelu a prohlídka městečka a okolí.

5 - 8 den - Cano Cristales. Návštěva 5 ti barevné řeky považované za nejkrásnější řeku na světě! fantastické zákoutí, džungle, koupání a pěší pochody podél řeky.

9 den - Macarena - Villavicencio - Bogota. Přelet zpět do Villavicencio a návrat do Bogoty. Ubytování v La Candelaria.

10 den Bogotá - Taganga. Přelet na karibské pobřeží do Santa Marty, nejstaršího trvale osídleného města Jižní Ameriky a města, v němž žil a zemřel Simón Bolívar. Taganga - pohoda na plážích v rybářské vesničce s jídelnami a bary. Ubytování v hotelu.

11 - 15 den - Cabo de San Juan, N.P. Tayrona. Ráno lodí do národního parku Tayrona. Leží na pobřeží Karibského moře pod masivem Sierra Nevada de Santa Marta s nejvyšší horou Kolumbie (5.775 m n.m.), pojmenované tak jako celá země po Kryštofu Kolumbovi. Koupání, šnorchlování. Ubytování 200 m od pláže v houpacích sítích. Pěší výlet v kraji plném zátok, lagun, skrytých písečných pláží, korálových útesů, deštné tropické vegetace i sušší kaktusové mesety. Ráno půldenní výlet do Canaveralu, snídaně v krásné restauraci s výhledem na moře. Návrat do Cabo de San Juan.

16 den - Cabo de San Juan - *Pueblito - Taganga. *Volitelně pěší výlet k ruinám Pueblita, vesnice původních indiánských obyvatel Tayronů. Krátký ale náročný pochod džunglí, velké převýšení.Pro ostatní pobyt u moře na pláži. Odpoledne odjezd lodí do Tagangy. Přenocování v Taganze.

17 - 18 den Taganga - La Guajira. Klimatizovanými dodávkami přejezd na poloostrov La Guajira. Poušt, opuštěné pláže, indiáni Wayu, hamaky - houpací sítě a další umělecké předměty. Punta Gallinas atd.

19 den- La Guajira - Cartagena. Odjezd klimatizovanými dodávkami (jízda cca 8 hod.) po pobřeží na západ do nejkrásnějšího města celého jihoamerického karibského pobřeží - Cartageny (UNESCO). Krátka prohlídka města, nákupy.

20 den -  Cartagena.  Prohlídka města. Historické centrum obehnané hradbami, pevnost San Felipe, inkviziční palác, katedrála, španělský koloniální přístav, obchůdky s ručně vyráběným zbožím. Bouřlivý noční život s typickými "rumba en chiva" - autobusy s hudebníky.Ubytování.Prohlídka Cartageny. Skvostná koloniální architektura, kulinářské speciality, oběd v restauraci La Mulata (krevety, čerstvé ryby, humři aj.) Možnost nákupu nádherných suvenýrů z Karibiku

21 - 24 den - Isla Grande, Islas del Rosario. Pobyt na karibských plážích nedaleko Cartageny.Lodí na Isla Grande (Velký ostrov): pláže s jemným pískem, ideální místo pro koupání i šnorchlování s korálovými útesy přímo v dosahu pláže. Možnost výletu na ostrovy N.P. Isla de Rosario, 27 korálových ostrůvků s barvou vody od tyrkysové po nachovou. Koupání, šnorchlování či potápění, pozorování delfínů i žraloků, mořské akvárium.

25 den Islas del Rosario - Cartagena. Návrat lodí do Cartageny a odpoledne (v cca 15.00) přelet od pobřeží zpět do hlavního města Bogoty. Ubytování v La Candelaria.

26 den Bogotá. Návrat do Leticia a následně do Bogoty. Ubytování v La Candelaria.

27 den - Bogota - Praha. Návrat do Bogoty. Volný den. Nákupy.

CENA: Záleží na přesné velikosti skupiny, výběru ůrovně ubytování a na termínu! Cena: Varianta ubytování v 2 - 3 hvězdičkových hotelech. Při ubytování v 3 - 4 hvězdičkových hotelech. Cena je stanovena za dvoulůžkové pokoje. Pokud bude mít účastník zájem o single pokoj, cena bude vypočtena na základě tohoto požadavku. Cena zahrnuje ubytování, snídaně, dopravu, veškeré letištní poplatky a průvodcovské služby. Nezahrnuje vstupné do muzeí, zábavních parků, vstupy do Národních parků apod.

Marek Aschermann, DiS.

zajezd