• Čeština
  • English
  • Español
Profesionální průvodce
Marek Aschermann, DiS.
/Profesionálním průvodcem od roku 1999/

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 3146 v souboru /var/www/dynamichosts/kenpa.cz/mara.dev/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 113 v souboru /var/www/dynamichosts/kenpa.cz/mara.dev/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Zájezd č. 53 Neznámá Kolumbie 1

Magická a nádherná Kolumbie. Kordliéry, fantastické Muzeum zlata v Bogotě, koloniální město Villa de Leyva, adrenalinové sporty v San Gillu, Barrichara, Chicamocha - nejhlubší kaňon na světě, fantastické město Bucaramanga

, koloniální perla karibiku - Cartagena, ostrůvky v karibiku Las Islas del Rosario, poloostrov La Guajira s indiánskými obyvateli Wayů, fantastická kolumbijská káva a lahodný třtinový rum, čerstké krevety a humři, karibské opuštěné bílé pláže a země ve které se říká že El unico riesgo es q...uno quiere quedarse. Jediné riziko které Vám při návštěvě Kolumbie opravdu dnes hrozí je...že budete chtít již zůstat :).

Termín: září až květen
Minimální počet účastníků: 7
Doba zájezdu: 24 dní

1 den Praha - Bogotá - Přelet z Prahy do Bogoty. Ubytování ve čtvrti La Candelaria. Večeře v místní restauraci a odpočinek.

2 den - Bogotá.  prohlídka města, La Candelaria, muzeum zlata - je to pravděpodobně nejkvalitnější muzeum zlata na světě! Návštěva muzea Fernanda Bottera a vyjíždka na Monserrate do 4.100 m n.m. Vyhlídka na celou Bogotu. Večeře v místní restauraci s překvapením.

3 den - Bogotá - Villa de Lleyva. Přelet do Bogoty. Odjezd pronajatou dodávkou do Villa de Leyva nejkrásnějšího koloniálního městečkav zemi s možná největším náměstím Ameriky. Ubytování v místním hotelu. Villa de Lleyva Prohlídka města. Koloniální architektura, kulinářský oběd nebo večeře v místní restauraci, ochutnání speciality Lomo al Trapo. Hovězí maso v hadru! Přenocování v místním hotelu.

4 den - Villa de Lleyva - San Gil. Klimatizovanými dodávkami přejezd do města San Gil. Ubytování v hotelu a prohlídka města. Organizace adrenalinových aktivit na druhý den! Večeře v místní restauraci.

5 den - Villa de Lleyva - Sjiždění řeky na raftech, pronájem kajaků, horská kola apod. Adrenalinový den! Večer, přejezd do Barrichari. Ubytování v koloniálním hotelu a večeře.

6 den - Barrichara. Prohlídka koloniálního městečka, pěší pochod v okolních horách. 

7 den - Barrichara - Bucaramanga. Přejezd do 6 největšího města celé Kolumbie. Nádherné Bucaramangy. Ubytování a prohlídka města. Večeře v rybí restauraci - kulinářský zážitek.

8 den - Bucaramanga. Prohlídka místních parků a Botanické zahrady. Vyjíždka nad Bucaramangu - možnost paraglyngu s úžasnými pohledy na město a okolní hory!

9 den - Bucaramanga - La Mesa de los Santos. Celodenní výlet na náhorní plošinu nad Bucaramangou, úžasné pohledy na nejhlubší kaňon na světě! Ubytování v hostalu pro horolezce, možnost vyzkoušet si s instruktorem lezení na místních fantastických stěnách!! 

10 den - La Mesa de los Santos - Prohlídka náhorní plošiny, lezení, horská kola apod. Pueblo colorido- místní tržiště lahůdek, pečené kůzle apod. 

11 den - La Mesa de los Santos - Návštěva kávové plantáže, gurmet káva, koloniální hotel, prohlídka výroby kávy, procházka zkrz los cafetales. Ochutnávka, nákup.

12 den - La Mesa de los Santos - Lanovkou projedeme zkrze kaňon, zábavní park. Oběd, večer návrat do hotelu. 

13 den - La Mesa de los Santos - Montifiori. Ubytování v hotelu pod vodopády, opice, džungle. Romantika. Koupání pod místními vodopády.

14 den - Montifiori - Santa Marta - Taganga. Přelet na karibské pobřeží do Santa Marty, nejstaršího trvale osídleného města Jižní Ameriky a města, v němž žil a zemřel Simón Bolívar. Taganga - pohoda na plážích v rybářské vesničce s jídelnami a bary. Ubytování v hotelu.

15 den - Cabo de San Juan, N.P. Tayrona. Ráno lodí do národního parku Tayrona. Leží na pobřeží Karibského moře pod masivem Sierra Nevada de Santa Marta s nejvyšší horou Kolumbie (5775 m), pojmenované tak jako celá země po Kryštofu Kolumbovi. Koupání, šnorchlování. Ubytování 200 m od pláže v houpacích sítích. Pěší výlet v kraji plném zátok, lagun, skrytých písečných pláží, korálových útesů, deštné tropické vegetace i sušší kaktusové mesety. Ráno půldenní výlet do Canaveralu, snídaně v krásné restauraci s výhledem na moře. Návrat do Cabo de San Juan.

16 den - Cabo de San Juan - *Pueblito - Taganga. *Volitelně pěší výlet k ruinám Pueblita, vesnice původních indiánských obyvatel Tayronů. Krátký ale náročný pochod džunglí, velké převýšení.Pro ostatní pobyt u moře na pláži. Odpoledne odjezd lodí do Tagangy. Přenocování v Taganze.

17 den - Taganga - Cartagena. Odjezd klimatizovanými dodávkami (jízda cca 4 hod.) po pobřeží na západ do nejkrásnějšího města celého jihoamerického karibského pobřeží - Cartageny (UNESCO). Krátka prohlídka města, nákupy.

18 den -  Cartagena.  Prohlídka města. Historické centrum obehnané hradbami, pevnost San Felipe, inkviziční palác, katedrála, španělský koloniální přístav, obchůdky s ručně vyráběným zbožím. Bouřlivý noční život s typickými "rumba en chiva" - autobusy s hudebníky.Ubytování.Prohlídka Cartageny. Skvostná koloniální architektura, kulinářské speciality, oběd v restauraci La Mulata (krevety, čerstvé ryby, humři aj.) Možnost nákupu nádherných suvenýrů z Karibiku

19 - 22 den - Isla Grande, Islas del Rosario. Pobyt na karibských plážích nedaleko Cartageny.Lodí na Isla Grande (Velký ostrov): pláže s jemným pískem, ideální místo pro koupání i šnorchlování s korálovými útesy přímo v dosahu pláže. Možnost výletu na ostrovy N.P. Isla de Rosario, 27 korálových ostrůvků s barvou vody od tyrkysové po nachovou. Koupání, šnorchlování či potápění, pozorování delfínů i žraloků, mořské akvárium.

23 den Islas del Rosario - Cartagena. Návrat lodí do Cartageny a odpoledne (v cca 15.00) přelet od pobřeží zpět do hlavního města Bogoty. Ubytování v La Candelaria.

24 den - Bogotá - Praha. Přelet zpět do  a odlet do Prahy.

CENA: Záleží na přesné velikosti skupiny, výběru ůrovně ubytování a na termínu!

Cena: Varianta ubytování v 2 - 3 hvězdičkových hotelech.  Při ubytování v 3 - 4 hvězdičkových hotelech. Cena je stanovena za dvoulůžkové pokoje. Pokud bude mít účastník zájem o single pokoj, cena bude vypočtena na základě tohoto požadavku. Cena zahrnuje ubytování, snídaně, dopravu, veškeré letištní poplatky a průvodcovské služby. Nezahrnuje vstupné do muzeí , zábavních parků, vstupy do Národních parků apod.

Marek Aschermann, DiS.

zajezd