• Čeština
  • English
  • Español
Profesionální průvodce
Marek Aschermann, DiS.
/Profesionálním průvodcem od roku 1999/

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 3146 v souboru /var/www/dynamichosts/kenpa.cz/mara.dev/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 113 v souboru /var/www/dynamichosts/kenpa.cz/mara.dev/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Zájezd č. 47 Nicaragua, Kukuřičné ostrovy, Kosta Rica a Panama

Managua, barevná moderní kadedrála, Malý a Velký Kukuřičný ostrov, bílé pláže a tyrkysové moře a naprostý relax v Karibiku, Kosta Rica, sopky a národní parky, Panama - Plavební průplav, koloniální architektura starého města a naprostý relax na karibských ostůvkách San Blas. 

Termín: září až květen
Minimální počet účastníků: 5
Doba trvání: 29 dní

1 den Praha - Managua - Ubytování v hotelu a krátka prohlídka města.

2 den Managua - Nová a stará katedrála, musea, pokračování v  prohlídce města. 

3 den Managua - Big Corn Island - Little Corn Island - Přelet na Velký kukuřičný ostrov, následně lodí přejezd na Malý kukuřičný ostrov. Ubytování v hotelu La Casa Iguana a Yemaya spa a relax na mísních sněhobílých plážích.

4 den Corn island - Volný den na karibských plážích. 

5 den Corn island - Pěší prohlídka ostrova. Vyjíždka na lodi. 

6 den Corn island - Managua - San José -Kostarika - Přelet zpět do Managui a následně přelet do San José. Ubytování v hotelu.

7 den San José - Prohlídka hlavního města Kostariky. Návštěva slavného muzea zlata. Večeře v místní restauraci. 

8 den San José - Volcán Irazů - Nejvyšší kostarická činná sopka, lávová poušt a sirné jezírko. Cartago, Jardin Lancester.

9 den Pacifik - Palmar norte, tajemné kamenné koule indiánské předkolumbijské civilizace. Mořský park Marino Ballena. Šnorlchlování v moři. Možnost výletu na lodi k ostrovu Velryba.

10 den Uvita - Quepos. Podél pobřeží s nekonečnými palmovými háji do N.P. Manuel Antonio: pláže, ostrovy, flóra a fauna tropického suchého lesa (leguáni, krabi, hadi, krokodýli, opice apod.).

11.-12.den - Quepos - Santa Elena. Přes řeku Tárcoles s vyhřívajícími se obřími krokodýly a dále do Santa Eleny v hornatém vnitrozemí: Monteverde - biorezervace mlžného lesa: 400 druhů ptactva včetně quetzalů, tukanů, papoušků a kolibříků, obří stromy, liány, orchideje, motýlí a hmyzí farmy. Procházka po zavěšených chodnících v horních patrech pralesa.

13 den - Santa Elena - Fortuna. Tilaránskými Kordillerami a kolem jezera Arenal do Fortuny. Nejaktivnější z kostarických sopek - Volcán Arenal (1.633 m n.m.): za příznivé situace pozorování nočních erupcí s tekoucí žhavou lávou, pěší výlet k vodopádu v tropické džungli - skvělé koupání! Termální komplex Baldi - večerní koupání. Možnost denních i nočních procházek v přírodních rezervacích.

14 den - P.R. Cano Negro. Přejezd na sever k hranicím Nikaragui do Los Chiles. Výlet na člunech k jezeru Cano Negro. Jedinečná přírodní rezervace s vegetací a zvířenou krajinného typu bažin a jezer tropických vnitrozemských nížin - Llanura de Los Guatusos: exotičtí ptáci, bazilišci, kajmani, želvy, opice, lenochodi. Alternativně možnost celodenního raftingu na řece Rio Toro.

15 den -  Fortuna - Cahuita. Přejezd k pobřeží Karibiku pod N.Braulio Carillo. Hadí zahrada v La Virgen s více než 60 druhy plazů (včetně anakondy) a obojživelníků (pralesničky - jedovaté šípové žáby).

16 den - Cahuita - San José. Odpočinek na krásných plážích u městečka Cahuita. Procházka v N.P. Cahuita: opuštěné pláže s bílým pískem, šnorchlování na korálových útesech. Možnost návštěvy vesničky s původními obyvateli Bribri: směs černé a indiánské kultury, rukodělné výrobky, hudba reggae a calypso nebo výletů na kole v přírodní rezervaci Gandoca-Manzanillo. Návštěva kakaové plantáže: pěstování kakaovníků a ukázka zpracování kakaových bobů, ochutnávka vlastnoručně vyrobené čokolády. Přejezd pod sopkou Barva (2.906 m n.m.) zpět do San José.

17 den San José - Boquete. Návštěva 20 tisícového města v horách. Ekoturistika. 

18 den Boquete. Celodenní výlet - pěší okruh Quetzales. 

19 den Boquete - Bocas del Toro. Karibský ráj. Ubytování na jednom z ostrovů. 

20 den Bocas del Toro - Relax na pláži, koupání. 

21 den Bocas del Toro - Výlet na lodi. 

22 de Bocas del Toro - Panama City. Ubytování v místním 3 - 4 hvězdičkovém hotelu. Večeře a krátka procházka po okolí hotelu.

24 den -  Panama City. Prohlídka Casco antiguo - starého koloniálního města, založeného 1673 a chráněného UNESCO, staré město leží na poloostrově obklopená Pacifickým mořem, nádherná bílá katedrála Metropolitana, náměstí Nezávislosti, Hlavní náměstí, Plaza de Francia, Plaza de Bolívar a Plaza Herrera. Uvidíme a navštívíme krásné koloniální kostely Iglesia de San Francizco, Iglesia de San José a Iglesia de la Merced. Taxíky přejezd do největšího nákupního střediska celé Střední Ameriky - Allbrook Mall. Nákupy a večeře.

25 den - Miraflores docks - Taxíky nebo klimatizovanými dodávkami odjezd do Miraflores docks - vstupní brány slavného Panamského průplavu. Prohlídka a návštěva muzea. Oběd v rybí restauraci. Procházka po městě. Večeře v místní restauraci, možnost návštěvy některého z místních kasín.

26 den -  28den - San Blas Přejezd džípy či přelet letadlem do karibiku, do indiánské rezervace indiánů Kunas. 3 denní pobyt v Raji! 340 ostrůvků v karibiku kde žijí pouze indiáni, sněhobílé pláže a azurové moře. Ubytování v hotelu, vyjíždy na lodích, poznávání místních pláží a domorodců.

29 den - Přelet zpět do Panama City a odlet do Prahy.

 CENA: Záleží na přesné velikosti skupiny, výběru ůrovně ubytování a na termínu!

Cena: Varianta ubytování v 2 - 3 hvězdičkových hotelech.  Při ubytování v 3 - 4 hvězdičkových hotelech. Cena je stanovena za dvoulůžkové pokoje. Pokud bude mít účastník zájem o single pokoj, cena bude vypočtena na základě tohoto požadavku. Cena zahrnuje ubytování, snídaně, dopravu, veškeré letištní poplatky a průvodcovské služby. Nezahrnuje vstupné do muzeí , zábavních parků, vstupy do Národních parků apod.

Marek Aschermann, DiS.

zajezd