• Čeština
  • English
  • Español
Profesionální průvodce
Marek Aschermann, DiS.
/Profesionálním průvodcem od roku 1999/

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 3146 v souboru /var/www/dynamichosts/kenpa.cz/mara.dev/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 113 v souboru /var/www/dynamichosts/kenpa.cz/mara.dev/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Zájezd č. 39 Peru a Bolívie

Lima, fantastická koloniální architektura, bohémská čtvrť Miraflores, krevety, Pisco sour, první pozůstatky incké říše, Cuzco - kdysi hlavní město celé incké řiše, pozůstatky inckých klášterů, Machu Pichu

- jeden ze 7 divů světa! Lago Titicaca, Puno, Sluneční ostrov, La Paz - nejvýše položené hlavní město na světě!

Termín: září až květen
Minimální počet účastníků: 5
Doba zájezdu: 23 dní

1 den Praha - Lima. Ubytování v hotelu v Limě ve čtvrti Miraflores.

2 den Lima. Prohlídka města, koloniální náměstí, katedrála, kostely. Pyramida ve čtvrti Miraflores. Kulinářská večeře v místní rybí restauraci.

3 den Miraflores. Procházka podél pacifického pobřeží. Káva s výhledem na moře. Nádherný park s fontánami a vodopády. Relax v Limě.

4 den. Lima - Cuzco. Ubytování v mísním hotelu. Koloniální architektura v kdysi hlavním městě Incké říše! Zbytky staveb starých inků, 12 ti boký kámen, hadi atd. Večeře v místní restauraci. Labužníci mohou vyzkoušet místní specialitu. Pečené morče!

5 den Machu Pichu. Vlakem do Aguas Calientes. Ubytování a prohlídka města. Incké tržistě atd.

6 den. Machu Pichu - Cuzco. Vyjíždka do slavného posvátného města Inků. Celodenní pobyt v Machu Pichu. Večer návrat do Cuzca. Ubytování v hotelu. Večeře.

7 den - Cuzco - Puno - Lago Titicaca. Přelet do Puna. Ubytování v místním hotelu a prohlídka města. 

8 den - Jezero Titicaca. Plouvoucí indiánské vesnice. Půldenní výlet. Přenocování na Isla de Sol v Bolívii.

9 den - Isla del Sol. Prohlídka ostrova a přejezd na Isla de la Luna. 

10 den - La Paz. Ubytování v hotelu v La Pazu. Namořská výška 3.900 m n.m.! První den lehčí program, je potřeba být opatrný vzhledem k extrémní nadmořské výšce! Krátká prohlídka města.

11 den - La Paz - Ráno možnost absolvovat na kolech Cestu Smrti! Sjezd z cca 4.900 m n.m do 1.800 m n.m po slavné Cestě smrti. Odpoledne prohlídka města a trh čarodejnic.

12 den - Rurrenabaque- Přelet do bolívijské džungle. Ubytování v místním hotelu. Koupání v bazénu a prohlídka města.

13 den - NP Madidi. Lodí do džungle, ubytování v přírodní rezervaci. 2 dny v džungli. 

14 den - NP Madidi.  Lov piran, procházka džunglí s místním průvodcem

15 den - NP Madidi - Pokusíme se najít Anakondu, fauna a flora.

16 den - Rurrenabaque - La Paz - Potosí. Přelet do nejvýše položeného města na světě! 4.200 m n.m. Koloniální skvost! Potosí. Kdysi největší město na světě. 

17 den - Potosí - Prohlídka města a návštěva místních stříbrných dolů.! Podíváme se dáblovi do tváře a do tváří dětských hledačů stříbra a vzácných kovů.

18 den - Potosí - Salar de Uyuni. Návštěva solných jezer. Ostrova a přespání v solném hotelu.

19 den - Salar de Uyuni - Východ slunce nad solným jezerem.

20 den - Salar de Uyuni - Sucre. Návštěva hlavního města Bolívie. Koliální architektura. Prohlídka města. Ubytování v místním hotelu. Večeře.

21 den - Sucre - Prohlídka města a nedalekého dinosauřího parku. Návštěva indánské vesnice.

22 den - Sucre - La Paz. Ubytování v La Pazu. Poslední den. Společná večeře.

23 den - La Paz - Praha. Návrat do Prahy.

CENA: Záleží na přesné velikosti skupiny, výběru ůrovně ubytování a na termínu!

Cena: Varianta ubytování v 2 - 3 hvězdičkových hotelech.  Při ubytování v 3 - 4 hvězdičkových hotelech. Cena je stanovena za dvoulůžkové pokoje. Pokud bude mít účastník zájem o single pokoj, cena bude vypočtena na základě tohoto požadavku. Cena zahrnuje ubytování, snídaně, dopravu, veškeré letištní poplatky a průvodcovské služby. Nezahrnuje vstupné do muzeí, zábavních parků, vstupy do Národních parků apod.

Marek Aschermann, DiS.

zajezd