• Čeština
  • English
  • Español
Profesionální průvodce
Marek Aschermann, DiS.
/Profesionálním průvodcem od roku 1999/

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 3146 v souboru /var/www/dynamichosts/kenpa.cz/mara.dev/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 113 v souboru /var/www/dynamichosts/kenpa.cz/mara.dev/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Ing. Arch Jiří Lášek - jir.lasek@volny.cz

S panem Markem Aschermannem jsme absolvovali zájezd do Kolumbie v termínu od 19.8. - 12.9.2012. Z hlediska průvodcování to byl zájezd velmi náročný (mohu to sám dobře posoudit neboť jsem sám několik let působil jako externí průvodce pro C.K. Sport-Turist. Pan Marek Aschermann je jazykově skvěle vybaven díky mnoholetému pobytu v Latinské Americe a zná výborně poměry ve městech tak i v odlehlých horských oblastech s indiánským obyvatelstvem. Dobře zvládl i krizovou situaci při neplánované návštěvě La Cueva de los Guacharos v horách a perfektně vyřídil ubytování i následný program při tomto všem prokázal své výborné organizační schopnosti a smysl pro improvizaci. Jeho všeobecné znalosti o navštívených oblastí byli nadprůměrné, snad jen informace o floře a fauně mohly být obsáhlejší. Mohu však uvést, že náš poznávací zájezd byl z hlediska znalostí mnoha oborů velmi náročný a jako takový byl pro všechny ůčastníky velmi přínosný a poučný.

Pan Marek Aschermann rozhodně patří mezi nejlepší průvodce, které jsem na mnoha mých cestách poznal.

René Hlavatý - hlavatyrene@seznam.cz

Pana Marka Aschermanna jsem poznal v roce 2011 na zajezdu do Argentiny, bylato má první cesta do Jižní Ameriky. Díky profesionálnímu přístupu Marka jsem, měl možnost poznat Buenos Aires jak v denním světle, tak i v nočním :-) Od první chvíle, kdy si nás Marek vyzvedl na letišti v Buenos Aires, bylo vše dobře připravené a  naplánované, i když místní obyvatelé jsou maňána:-) Marek musel i improvizovat, ale vždy z dokonalostí a pečlivostí, že jsme to ani někdy nepostřehli, že jde o improvizaci.....Rozhodně se chci do JA vrátit a nebudu váhat oslovit Marka.

Phdr.Olga Hlavacova - olga.hlavac@gmail.com

Vo februari-marci 2014 som sa zucastnila na zajazde do Kolumbie, ktory sprevadzal p. Marek Aschermann. Zajazd trval 28 dni a za cely cas sa nevyskytol ani jeden problem, ktory by nebol p. Aschermann vyriesil. Jeho pohotovost, vzdy dobra nalada, ochota pomoct, perfektne jazykove vybavenie (spanielcina, anglictina) a vynikajuca znalost miestopisu aj miestnych pomerov bola vzdy zarukou prvotriednych sluzieb.

Iva Kubejová - kubejova.iva@centrum.cz

Zájezd do Kolubie byl jeden z nejhezčích, jaké jsem absolvovala, a to nejen díky krásám této země, ale i díky výborně sestavenému programu. Za celý měsíc, co jsme putovali po Kolumbii, se nevyskytly žádné zbytečné prostoje, ani komplikace, za což vděčíme organizačním schopnostem průvodce a jeho podrobným znalostem země, jejích obyvatel a kultury. Bylo zkrátka ihned poznat, že v Kolumbii žije a nejezdí sem jen na "výlet" s turisty.

Vladimír Halášek

V zimě roku 2014 jsem absolvoval 25 denní zájezd do Kolumbie kde byl naším průvodcem pan Marek Aschermann. Pan Aschermann byl perfektně připraven jak po stránce jazykové tak průvodcovské. Vždy nám pozorně naslouchal a naše přání v mezích možností vždy velice rychle vyplnil. Byl s námi i nad rámec svých povinností, zařídil nám jedinečné snídaně, šel s námi do večerního města na večeře apod. Navíc musel vyřizovat veškeré vyúčtování a samotnou organizaci zájezdu.

Mgr.Jitka Šašková - jitka.saskova@email.cz

Marka Aschermanna jsem poznala v létě 2013 půl roku před mojí vysněnou cestou do Kolumbie. Přestože se dobře domluvím španělsky neměla jsem odvahu jet do této země bez přátel a bez dobrého průvodce. Prožila jsem měsíc na cestě po Kolumbii. Marek jako vedoucí a průvodce se osvědčil na 100%. V žádné situaci nezaváhal, vždy nás přesně vedl a informoval i o případném riziku.

Radek Zíbar - radekzibar@volny.cz

S panem Markem Aschermannem jsem se seznámil při plánování poznávacího zájezdu do Kolumbie, kdy jsem hledal průvodce, který v této daleké, pro nás stále mýty opředené zemi žije. Netušil jsem, jaké to bylo nakonec prozíravé rozhodnutí. Poznal jsem ho jako člověka, který nejen perfektně zná tamní prostředí, historii, mezilidské vztahy, který skvěle umí hovorový jazyk, je schopný se bezvadně orientovat v jakémkoliv prostředí a podat zcela objektivní informace,

 

Tatiana Kotuljakova tatiana_kotuliakova@centrum.sk

Tohto roku som bola na zaujímavej ceste do Kolumbie. Zážitky úžasné, videla som takmer všetko, čo sa v Kolumbii dá vidieť. Napriek tomu, že som sa na cestu pripravila získavaním informácií prostredníctvom internetu, veľa nových poznatkov som nadobudla počas tejto cesty a to predovšetkým vďaka nášmu sprievodcovi, Marekovi Aschermannovi.