• Čeština
  • English
  • Español
Profesionální průvodce
Marek Aschermann, DiS.
/Profesionálním průvodcem od roku 1999/

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 3146 v souboru /var/www/dynamichosts/kenpa.cz/mara.dev/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 113 v souboru /var/www/dynamichosts/kenpa.cz/mara.dev/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Zájezd č. 33 Kolumbie a Bolívie

Magická a nádherná Kolumbie. Kordliéry, fantastické Muzeum zlata v Bogotě, t, koloniální perla karibiku - Cartagena, ostrůvky v karibiku Las Islas del Rosario, fantastická kolumbijská káva a lahodný třtinový rum

, čerstké krevety a humři, karibské opuštěné bílé pláže a země ve které se říká že El unico riesgo es q...uno quiere quedarse. Jediné riziko které Vám při návštěvě Kolumbie opravdu dnes hrozí je...že budete chtít již zůstat :). Bolívie - koka, La Paz - Nejvyšší hlavní město na světě, Rurrenabaque - džungle a Národní park Madidi, jaguáři, anakondy, Potosí - nejvýše položené město na světě, stříbrné doly a ďábel v nich. 

Termín: září až květen
Minimální počet účastníků: 5
Doba zájezdu: 24 dní

1 den - Bogotá prohlídka města, La Candelaria, muzeum zlata - je to pravděpodobně nejkvalitnější muzeum zlata na světě! Návštěva muzea Fernanda Bottera a vyjíždka na Monserrate do 4.100 m n.m. Vyhlídka na celou Bogotu. Večeře v místní restauraci.

2 den - Taganga- Přelet na karibské pobřeží do Santa Marty, nejstaršího trvale osídleného města Jižní Ameriky a města, v němž žil a zemřel Simón Bolívar. Taganga - pohoda na plážích v rybářské vesničce s jídelnami a bary. Ubytování v hotelu.

3 den- Cabo de San Juan, N.P. Tayrona. Ráno lodí do národního parku Tayrona. Leží na pobřeží Karibského moře pod masivem Sierra Nevada de Santa Marta s nejvyšší horou Kolumbie (5775 m), pojmenované tak jako celá země po Kryštofu Kolumbovi. Koupání, šnorchlování. Ubytování 200 m od pláže v houpacích sítích. Pěší výlet v kraji plném zátok, lagun, skrytých písečných pláží, korálových útesů, deštné tropické vegetace i sušší kaktusové mesety. Ráno půldenní výlet do Canaveralu, snídaně v krásné restauraci s výhledem na moře. Návrat do Cabo de San Juan.

4 den - Cabo de San Juan - *Pueblito - Taganga. *Volitelně pěší výlet k ruinám Pueblita, vesnice původních indiánských obyvatel Tayronů. Krátký ale náročný pochod džunglí, velké převýšení.Pro ostatní pobyt u moře na pláži. Odpoledne odjezd lodí do Tagangy. Přenocování v Taganze.

5 den - Taganga - Cartagena. Odjezd klimatizovanými dodávkami (jízda cca 4 hod.) po pobřeží na západ do nejkrásnějšího města celého jihoamerického karibského pobřeží - Cartageny (UNESCO). Historické centrum obehnané hradbami, pevnost San Felipe, inkviziční palác, katedrála, španělský koloniální přístav, obchůdky s ručně vyráběným zbožím. Bouřlivý noční život s typickými "rumba en chiva" - autobusy s hudebníky.Ubytování.Prohlídka Cartageny. Skvostná koloniální architektura, kulinářské speciality, oběd v restauraci La Mulata (krevety, čerstvé ryby, humři aj.) Možnost nákupu nádherných suvenýrů z Karibiku

6 - 8 den - Isla Grande, Islas del Rosario - Bogota. Pobyt na karibských plážích nedaleko Cartageny. Lodí na Isla Grande (Velký ostrov): pláže s jemným pískem, ideální místo pro koupání i šnorchlování s korálovými útesy přímo v dosahu pláže. Možnost výletu na ostrovy N.P. Isla de Rosario, 27 korálových ostrůvků s barvou vody od tyrkysové po nachovou. Koupání, šnorchlování či potápění, pozorování delfínů i žraloků, mořské akvárium. Odpoledne (v cca 15.00) přelet od pobřeží zpět do hlavního města Bogoty. Ubytování v La Candelaria.

den - Villa de Lleyva Přelet do Bogoty. Odjezd pronajatou dodávkou do Villa de Leyva nejkrásnějšího koloniálního městečkav zemi s možná největším náměstím Ameriky. Ubytování v místním hotelu.

10 den - Villa de Lleyva Prohlídka města. Koloniální architektura, kulinářský oběd nebo večeře v místní restauraci, ochutnání speciality Lomo al Trapo. Hovězí maso v hadru! Přenocování v místním hotelu.

11 den - Bogota - La Paz. Ubytování v hotelu v La Pazu. Namořská výška 3.900 m n.m.! První den lehčí program, je potřeba být opatrný vzhledem k extrémní nadmořské výšce! Krátká prohlídka města.

12 den - La Paz - Ráno možnost absolvovat na kolech Cestu Smrti! Sjezd z cca 4.900 m n.m do 1.800 m n.m po slavné Cestě smrti. Odpoledne prohlídka města a trh čarodejnic.

13 den - Rurrenabaque- Přelet do bolívijské džungle. Ubytování v místním hotelu. Koupání v bazénu a prohlídka města.

14 den - NP Madidi. Lodí do džungle, ubytování v přírodní rezervaci. 2 dny v džungli. 

15 den - NP Madidi.  Lov piran, procházka džunglí s místním průvodcem

16 den - NP Madidi - Pokusíme se najít Anakondu, fauna a flora.

17 den - Rurrenabaque - La Paz - Potosí. Přelet do nejvýše položeného města na světě! 4.200 m n.m. Koloniální skvost! Potosí. Kdysi největší město na světě. 

18 den - Potosí - Prohlídka města a návštěva místních stříbrných dolů.! Podíváme se dáblovi do tváře a do tváří dětských hledačů stříbra a vzácných kovů.

19 den - Potosí - Salar de Uyuni. Návštěva solných jezer. Ostrova a přespání v solném hotelu.

20 den - Salar de Uyuni - Východ slunce nad solným jezerem.

21 den - Salar de Uyuni - Sucre. Návštěva hlavního města Bolívie. Koliální architektura. Prohlídka města. Ubytování v místním hotelu. Večeře.

22 den - Sucre - Prohlídka města a nedalekého dinosauřího parku. Návštěva indánské vesnice.

23 den - Sucre - La Paz. Ubytování v La Pazu. Poslední den. Společná večeře.

24 den - La Paz - Praha. Návrat do Prahy.

CENA: Záleží na přesné velikosti skupiny, výběru ůrovně ubytování a na termínu!

Cena: Varianta ubytování v 2 - 3 hvězdičkových hotelech.  Při ubytování v 3 - 4 hvězdičkových hotelech. Cena je stanovena za dvoulůžkové pokoje. Pokud bude mít účastník zájem o single pokoj, cena bude vypočtena na základě tohoto požadavku. Cena zahrnuje ubytování, snídaně, dopravu, veškeré letištní poplatky a průvodcovské služby. Nezahrnuje vstupné do muzeí, zábavních parků, vstupy do Národních parků apod.

Marek Aschermann, DiS.

zajezd