• Čeština
  • English
  • Español
Profesionální průvodce
Marek Aschermann, DiS.
/Profesionálním průvodcem od roku 1999/

Chybová zpráva

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 3146 v souboru /var/www/dynamichosts/kenpa.cz/mara.dev/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor ve funkci require_once() (řádek: 113 v souboru /var/www/dynamichosts/kenpa.cz/mara.dev/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Zájezd č.82 Kolumbie

Magická a nádherná Kolumbie. Káva, Muzeum zlata v Bogotě, koloniální perla karibiku - Cartagena, ostrůvky v karibském moři - Barů a Islas del Rosario, potápění, sněhobílý písek, korálové útesy a čerstvé langusty přímo od místních rybářů, San Augustín - fantastické předkolumbovksé sochy, Bucaramanga - město parků, návštěva nejhlubšího kaňonu na světě, noc přímo uprostřed kávových plantáží - gurmét café, Armenia, Pereira a Manizales - magický trojúhelník pěstitelů kávy,

 

země ve které se říká že El unico riesgo es q...uno quiera quedarse. Jediné riziko které Vám při návštěvě Kolumbie opravdu dnes hrozí je...že budete chtít již zůstat :).

Termín:  1.listopadu - 1.dubna
Minimální počet účastníků: 7
Doba zájezdu: 17 - 23 dní  - Tento zájezd může být také zkrácen o San Augustín, Armenii a Salento. Tato kratčí varianta trvá 17 pobytových dnů!

 

1 den Praha - Bogotá - Přelet z Prahy do Bogoty. Ubytování ve čtvrti La Candelaria. Večeře v místní restauraci a odpočinek.

2 den - Bogotá.  prohlídka města, La Candelaria, muzeum zlata - je to pravděpodobně nejkvalitnější muzeum zlata na světě! Návštěva muzea Fernanda Bottera a vyjíždka na Monserrate do 4.100 m n.m. Vyhlídka na celou Bogotu. Večeře v místní restauraci.

 3  den -  San Agustín. Přejezd do San Agustínu: slavná archeologická naleziště záhadné předkolumbovské kultury (UNESCO). Údolí soch s 500 velkými kamennými sochami lidí a zvířat. Ubytování v hotelu. Pěší procházka na první archeologické naleziště La Guajira a la Pelota.

4 den San Augustín. Pokračování v prohlídce San Augustína, archeologický park, Alto de los Idolos aj. Přenocování v San Augustínu.

5 den - San Agustín - Cali - Armenia. Zpět na sever údolím řeky Cauca pod Centrálními a Západními Kordillerami přes třetí centrum Kolumbie (vedle Bogoty a Medellínu) - třímilionové Cali. Ubytování v hotelu v Armenii. Prohlídka města.

6 den. Armenia - Salento Návštěva kávové plantáže, ochutnávka kávy, prohlídka tzv. fincy, ranče kde se pěstuje káva. Odpolední přejezd do malebné vesničky Salento, ubytování v hotelu.

7 den - Salento - Valle de Cocora. Pěší celodenní výlet do nádherné přírodní rezervace Acaime s kolumbijskými národními stromy - voskovými palmami, nejvyššími (až 60 m) palmami na světě. Při dobrém počasí výhledy na kráterovou řadu pěti vulkánů s nejvyšším Nevado del Ruíz (5.325 m n.m.)

8 den - Salento - Armenie -Taganga. Přelet na karibské pobřeží do Santa Marty, nejstaršího trvale osídleného města Jižní Ameriky a města, v němž žil a zemřel Simón Bolívar. Taganga - pohoda na plážích v rybářské vesničce s jídelnami a bary. Ubytování v hotelu.

9 den - Cabo de San Juan, N.P. Tayrona. Ráno lodí do národního parku Tayrona. Leží na pobřeží Karibského moře pod masivem Sierra Nevada de Santa Marta s nejvyšší horou Kolumbie (5775 m), pojmenované tak jako celá země po Kryštofu Kolumbovi. Koupání, šnorchlování. Ubytování 200 m od pláže v houpacích sítích. Pěší výlet v kraji plném zátok, lagun, skrytých písečných pláží, korálových útesů, deštné tropické vegetace i sušší kaktusové mesety. Ráno půldenní výlet do Canaveralu, snídaně v krásné restauraci s výhledem na moře. Návrat do Cabo de San Juan.

10 den - Cabo de San Juan - *Pueblito - Taganga. *Volitelně pěší výlet k ruinám Pueblita, vesnice původních indiánských obyvatel Tayronů. Krátký ale náročný pochod džunglí, velké převýšení.Pro ostatní pobyt u moře na pláži. Odpoledne odjezd lodí do Tagangy. Přenocování v Taganze.

11 den - Taganga - Cartagena. Odjezd klimatizovanými dodávkami (jízda cca 4 hod.) po pobřeží na západ do nejkrásnějšího města celého jihoamerického karibského pobřeží - Cartageny (UNESCO). Krátka prohlídka města, nákupy.

12 den -  Cartagena.  Prohlídka města. Historické centrum obehnané hradbami, pevnost San Felipe, inkviziční palác, katedrála, španělský koloniální přístav, obchůdky s ručně vyráběným zbožím. Bouřlivý noční život s typickými "rumba en chiva" - autobusy s hudebníky.Ubytování.Prohlídka Cartageny. Skvostná koloniální architektura, kulinářské speciality, oběd v restauraci La Mulata (krevety, čerstvé ryby, humři aj.) Možnost nákupu nádherných suvenýrů z Karibiku

13 - 15 den Islas del Rosario. Pobyt na karibských plážích nedaleko Cartageny. Lodí na Islas del Rosario - Isla Grande (Velký ostrov): pláže s jemným pískem, ideální místo pro koupání i šnorchlování s korálovými útesy přímo v dosahu pláže. Možnost výletu na ostrovy N.P. Isla de Rosario, 27 korálových ostrůvků s barvou vody od tyrkysové po nachovou. Koupání, šnorchlování či potápění, pozorování delfínů i žraloků, mořské akvárium.

16 - 17 den Islas del Rosario - Cartagena - Isla Barů. Návrat lodí do Cartageny Isla Barů - Totální relax na sněhobílých plážích v luxusním hotelu.

18 den Cartagena - Bucaramanga -  přelet od pobřeží do Bucaramanga - 6 největšího město celé Kolumbie. Ubytování a prohlídka města. Večeře v rybí restauraci - kulinářský zážitek.

19 den - Bucaramanga. Prohlídka místních parků a Botanické zahrady. Vyjíždka nad Bucaramangu - možnost paraglajdyngu s úžasnými pohledy na město a okolní hory!

20 den - Bucaramanga - La Mesa de los Santos. Celodenní výlet na náhorní plošinu nad Bucaramangou, úžasné pohledy na nejhlubší kaňon na světě! La Mesa de los Santos - Prohlídka náhorní plošiny, lezení, horská kola apod. Pueblo colorido- místní tržiště lahůdek, pečené kůzle apod. Návštěva kávové plantáže, gurmet káva, koloniální hotel, prohlídka výroby kávy, procházka zkrz los cafetales. Ochutnávka, nákup.

21 La Mesa de los Santos - Lanovkou projedeme zkrze kaňon, zábavní park. Oběd, večer přesun do Montifiori. Ubytování v hotelu pod vodopády, opice, džungle. Romantika. Koupání pod místními vodopády.

22 den Bucaramanga - Bogotá. Přelet do hlavního města. Ubytování v La Candelaria.

23 den - Bogota - Praha. Návrat do Bogoty. Volný den. Nákupy.

CENA: Záleží na přesné velikosti skupiny, výběru ůrovně ubytování a na termínu! Cena: Varianta ubytování v 2 - 3 hvězdičkových hotelech. Při ubytování v 3 - 4 hvězdičkových hotelech. Cena je stanovena za dvoulůžkové pokoje. Pokud bude mít účastník zájem o single pokoj, cena bude vypočtena na základě tohoto požadavku. Cena zahrnuje ubytování, snídaně, dopravu, veškeré letištní poplatky a průvodcovské služby. Nezahrnuje vstupné do muzeí, zábavních parků, vstupy do Národních parků apod.

 

Marek Aschermann, DiS.

zajezd